چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 05 مهر 1395 14:06

سهم 10% بیمار از هزینه دارو

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: انتظار می‌رود با تامین اعتبارات و تنظیم بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو تمام بیماران صعب‌العلاج و خاص حتی‌الامکان با پرداخت سهم ۱۰ درصدی بتوانند داروهای خود را تامین کنند.


محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با ایسنادرباره سهم پرداخت بیمار برای خرید دارو، گفت: بر اساس قانون برنامه، بیمار باید فرانشیز ۳۰ درصدی را بپردازد و در حال حاضر با هر نسخه‌ای در بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها باید ۳۰ درصد فرانشیز پرداخت شود و این هیچ منافاتی با آنچه که در قالب طرح تحول و پرداخت ۱۰ درصدی مردم در ارائه خدمات بیمارستانی وجود دارد، ندارد.


وی افزود: در واقع این موضوع بر اساس قانون بوده و بخشنامه‌ها نیز همین را می‌گوید در حالی که باید مد نظر داشت ارائه خدمات در بیمارستان‌های دولتی شامل بستری و حتی داروی داروخانه‌های بیمارستانی، کلینیک و پاراکلینیک ۱۰ درصد فرانشیز پرداخت می‌شود.


سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره حمایت دولت از سهم پرداختی بیماران خاص برای تهیه دارو، گفت: بیماران خاص با سایر بیماران فرق می‌کنند حتی بیماران سرطانی جزو بیماران خاص نیستند، بیماران خاصی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشند داروهایشان را رایگان تهیه می‌کنند.


قربانی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو در حال تنظیم بخشنامه‌هایی هستند که بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص حتی‌الامکان از روش ۱۰ درصد سهم بیمار و ۹۰ درصد سهم دولت بتوانند داروهای خود را تامین کنند.


وی خاطرنشان کرد: اما تا به امروز دولت به علت کمبود اعتبارات نتوانسته است این موضوع را لحاظ کند لذا فکر می‌کنم با توجه به پی‌گیری‌های وزارت بهداشت و درمان در فاصله کوتاهی این امکان فراهم شود.

تاریخ انتشار این مطلب: 1393/05/14

خواندن 334754 دفعه
مسعود معمارنژاد

آخرین‌ها از مسعود معمارنژاد