دوشنبه, 05 مهر 1395 14:06

سهم 10% بیمار از هزینه دارو

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: انتظار می‌رود با تامین اعتبارات و تنظیم بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو تمام بیماران صعب‌العلاج و خاص حتی‌الامکان با پرداخت سهم ۱۰ درصدی بتوانند داروهای خود را تامین کنند.


محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با ایسنادرباره سهم پرداخت بیمار برای خرید دارو، گفت: بر اساس قانون برنامه، بیمار باید فرانشیز ۳۰ درصدی را بپردازد و در حال حاضر با هر نسخه‌ای در بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها باید ۳۰ درصد فرانشیز پرداخت شود و این هیچ منافاتی با آنچه که در قالب طرح تحول و پرداخت ۱۰ درصدی مردم در ارائه خدمات بیمارستانی وجود دارد، ندارد.


وی افزود: در واقع این موضوع بر اساس قانون بوده و بخشنامه‌ها نیز همین را می‌گوید در حالی که باید مد نظر داشت ارائه خدمات در بیمارستان‌های دولتی شامل بستری و حتی داروی داروخانه‌های بیمارستانی، کلینیک و پاراکلینیک ۱۰ درصد فرانشیز پرداخت می‌شود.


سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره حمایت دولت از سهم پرداختی بیماران خاص برای تهیه دارو، گفت: بیماران خاص با سایر بیماران فرق می‌کنند حتی بیماران سرطانی جزو بیماران خاص نیستند، بیماران خاصی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشند داروهایشان را رایگان تهیه می‌کنند.


قربانی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو در حال تنظیم بخشنامه‌هایی هستند که بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص حتی‌الامکان از روش ۱۰ درصد سهم بیمار و ۹۰ درصد سهم دولت بتوانند داروهای خود را تامین کنند.


وی خاطرنشان کرد: اما تا به امروز دولت به علت کمبود اعتبارات نتوانسته است این موضوع را لحاظ کند لذا فکر می‌کنم با توجه به پی‌گیری‌های وزارت بهداشت و درمان در فاصله کوتاهی این امکان فراهم شود.

تاریخ انتشار این مطلب: 1393/05/14

خواندن 367018 دفعه

نظام ارزشی ما

درجهت خدمت رسانی و ایجاد تحول در نظام سلامت جامعه بر آن شدیم تا در این راستا خدمات متفاوتی را به شهروندانی که پنجه در پنجه بیماری های صعب العلاج گره زده اند نماییم باشد که، همراهی قابل و  مورد اعتماد باشیم می کوشیم تا برادران و خواهران ما جز تحمل رنج بیماری در تفکر تهیه و تامین دارو های مورد نیازشان نباشند؛ به امید فائق آمدن بر تمامی بیماری ها در پناه حق تعالی و شفادهنده بخشایشگر.